Kıbrıs Pasaport ve Vize Hakkında Bilgiler

Türkiye’den Kıbrıs’a geçmek oldukça kolay ve zahmetsiz bir yolculuk olacaktır. Kıbrıs’a Türkiye’den giriş yapıyorsanız sizlere gerekli olan tek şey nüfus cüzdanınız olacaktır. Yani Kıbrıs’a gitmek için vize ya da pasaport almanız gerekmiyor olacak. Sizler giriş yaparken sizlere bir seyahat süreci verilecek ve bu süreyi aşmamanız istenecektir. Yıl içinde dilediğiniz kadar giriş ve çıkış yapabilirsiniz.

Çocuklu aileler Kıbrıs’a seyahat etmek istiyorsa çok önemli bir konuya dikkat etmemeleri gerekiyor. 18 yaş altı kişiler Kıbrıs’a belli izinler ile girebilir. Annesi ile seyahat ediyorsa babasından, babası ile seyahat ediyorsa annesinden ya da bir başka kişi ile seyahat ediyorsa hem anneden hem de babadan muvafakatname talep edilmektedir. Bu belge işe kolaylıkla çocuklarınız giriş ve çıkış yapabilirler.

Kıbrıs’tan pasaport ile çıkış yapmak sterseniz Türk vatandaşları sadece 15 lira çıkış harcı ödüyor olacaklar. Kısaca Kıbrıs’ta pasaport ve vize sorunları olmadan giriş ve çıkış yapabilirsiniz. Bu sebeple her zaman en popüler noktalardan biri olan Kıbrıs için ön hazırlığa gerek duyulmuyor olacak. Aklınıza ilk estiği anda yaz tatilinize ya da iş seyahatinize gidebilirsiniz. Kıbrıs’ta dilerseniz araç kiralama da yaparak ayaklarınızı yerden kesebilirsiniz. Araç kiralamada ise nüfus kağıdınızı ibraz etmeyi unutmayınız. Gördüğünüz kadar kolayca giriş çıkış yapabilir ve dilerseniz araç kiralayabilirsiniz.

Comments (Yorum yapılmamış)

Comments (0):

Submit Your Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir