Araç Kiralama Koşulları

Geçerli bir sürüş ehliyetinizin olması ve 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekmektedir. Kıbrıs adasında Öğrenci olan veya çalışma izini ile bulunan kişilerin KKTC ehliyetine sahip olması gerekmektedir. Kıbrıs’ta görev yapmakta olan askeri personellerin rütbeli olması gerekmektedir.

Ödeme ve Provizyon İşlemleri

Rezervasyon esnasında Herhangi bir ön ödeme veya kapora talep edilmemektedir.  Araç teslim edilirken kredi kartı veya nakit olarak ödeme yapabilirsiniz, herhangi bir kredi kartı provizyonu çekilmez, kart bilgisi alınmaz veya senet imzalazılmaz, sadece kira kontratı yapılarak 100 TL depozito alınır (kart ile veya nakit)  dönüşte nakit olarak iade edilir.

Fiyatlara dahil olan hizmetler

İnternet sitesinde belirtilen tüm fiyatlara aşağıdaki hizmetler dahildir;

 1. 1000 Euro Muafiyetli Kaza Sigortası (Meydana gelebilecek olası bir kazada, polis raporu sonucunda eğer kusur müşteride ise oluşan hasarın 1000 Euro’ya kadar olan kısımı müşteri tarafınızdan karşılanır, kusur yok ise herhangi bir ücret talep edilmememktedir. )
 2. Third Part (Sigorta şartlarının yerine getirilmesi halinde, karşı tarafta meydana gelen hasarı kapsar. Kusur müşteride olsa dahi karşı tarafın hasarından herhangi bir ücret talep edilmez.)
 3. Sınırsız kilometre kullanımı.
 4. Teslimat (Ercan havalimanı ve Lefkoşa şehirlerinde yapılan teslimatlar için geçerlidir. )
 5. KDV.

 

Aşağıdaki hallerde Sigortadan Yararlandırma Teminatı geçersiz olacak ve oluşacak zarar sigorta kapsamı dışında kalacaktır;

 • Aracın kira kontratı üzerinde ismi yazılı kişilerin dışıda birisi tarafından kullanılması.
 • Aracın yanlış kullanımdan kaynaklanan hasarlar, araçta oluşabilecek herhangi bir arızada durumunda yetkililerin bilgilendirilmemesi.
 • Aracın normal kullanım koşulları dışında kullanılması (yüksek motor harareti, kötü yol şartları veya patlak lastik üzerinde sürülmesi ve benzeri diğer durumlar).
 • Aracın döşemesinde meydana gelebilecek yanık veya lekeler.
 • Aracın alkol veya uyuşturucu madde etkisi altında kullanılması.
 • Araçta taşınan bir yükün hasara veya kazaya sebep olması.
 • Meydana gelmiş bir kazanın veya çalınma durumunun anından şirket ve emniyet yetkililere bildirilmemesi, aracın kaza yerinde terk edilmesi (doktor raporu ile saptanmış engelleyici bir durum olması durumu hariç).
 • Onay alınmaksızın ve kira süresinin bitmesine rağmen aracın kullanılması.
 • Kira sözleşmesinde belirtilen süre dışında meydana gelen kaza ve hasarlar.
 • Lastik, cam veya farda hasar meydana gelen hasarlar muafiyetli Kaza Sigortası içerisine dahil değildir.

Ek kurallar;

 • Kiralayanın yazılı izni olmaksızın araçlar KKTC sınırları dışına çıkarılamaz.
 • Araçların geriye tesliminde 3 saate kadar gecikme izini verilir, 3 saati geçen gecikmeler 1 tam gün üzerinden ücretlendirilir.
 • Araçların yasa dışı durum ve kullanımlarda resmi veya yerel makamlar tarafından tutulması nedeni ile geçecek zaman, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.
 • Sözleşme bitiş tarihinden önceki iadelerde, sözleşme üzerinden ödenen vergi ve sigorta bedelleri nedeniyle, ödenen ücret geri iade edilmez.

Araç kiralama fiyatlarına hariç olan hizmet ve ürünler.

– Lastik Cam Far Sigortası (LCF)
– Bireysel Kaza Sigortası (BKS)
– Yakıt

 

Fiyatlarımıza yakıt dahil değildir, kiralama başlangıcında kontratta belirtilen seviyede teslim edilen yakıt kiralama sonunda aynı seviyede teslim alınır. Eksik veya boş depo benzin ile iade edilen araçlarda, yakıt farkı, hizmet ücreti ile birlikte alınır.

Araçlarımızda benzin deposu ikaz ışığı yanmayacak şekilde bir miktar yakıt ile müşterilere teslim edilir, Ercan havalimanı çıkışında ilk 1.km’de benzin istasyonu bulunmaktadır. Dönüşte aracı teslim ederken, aracın içerisinde bulunan yakıtın iadesi yapılmaz.

– İlave Sürücü

Ehliyetin gösterilmesi ve kiralama ön şartlarına uyması halinde bir kontrata 2 sürücü herhangi bir ücret talep edilmeksizin yazılabilir.

– Bebek ve Çocuk Koltuğu

Araçlara bebek ve çocuk koltuğu ücretli olarak sağlanabilmektedir. Rezervasyonunuz esnasında belirtmeniz halinde rezervasyon sorumlularımız size bilgi vereceklerdir.

– Kira Kontratında Değişiklik Talepleri

Kiralama süresinin uzatılması talebi, ilk uzatmada telefon ile alınır ve ücreti banka havalesi ile tahsil edilirek onaylanır. Daha sonraki uzatma taleplerinde ise aracın ofislerimizden birisine getirilip kontrol ettirilmesi gerekmektedir.

Kontrata ilave sürücü eklenebilmesi için ofislerimize başvurmanız gerekmektedir.

Rezervasyon Şartları

Sık yapılan bir uygulama olmamasına rağmen yapmış olduğunuz rezervasyondaki seçilen araç marka ve modeli eşdeğer bir araç ile değiştirilebilir.

Online rezervasyon yaptırmanızı takiben rezervasyon departmanımız sizinle iletişime geçerek, araç müsaitliğini ve vermiş olduğunuz bilgilerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra rezervasyonunuzu kesinleştirecektir.

Fatura talebinizi rezervasyon esnasında billdirmeniz gerekmektedir.

Online rezervasyon sitemizden yapmış olduğunuz rezervasyonlar “Araç Kiralayabilme Şartları”, “Fiyat Koşulları” ve “Site Kullanım Şartları”nın tarafınızdan okunup kabul edilmesi halinde geçerli olacaktır.